Zasedání ÚPDM za účasti zástupce dopravního podniku! :)

Zasedání zpravidla probíhají za účasti delegátů ÚPDM a našeho koordinátora, Jardy. 29. dubna se k nám ale připojil zástupce Dopravního podniku města Ústí nad Labem, pan Chlada. Jednání bylo s panem Chladou naplánováno na půl pátou v době zasedání, aby se všichni delegáti mohli zapojit do diskuse, pan Chlada však dorazil už ve čtyři a proto jsme mohli začít dřív! :)

Na začátek se pan Chlada představil a sdělil nám podstat své funkce v DPM UL, pak jsme se samozřejmě představili i my a následně začala samotná diskuse. Cílem celého jednání bylo navázat vztahy s DPM UL a vytvořit nějaký způsob komunikace, ve kterém bychom lépe prezentovali názory dětí k problémům ohledně DPM UL. Proto jsme si na začátku řekli, jak by podle jednotlivých stran (ÚPDM a DPMUL) mohla spolupráce probíhat. Následně jsme se dostali k první možné spolupráci a to k výpomoci parlamenťáků na akci DPM UL, která připomíná den dětí a která by se měla odehrát v červnu 2014. Konkrétně by bylo naším úkolem jednak přispět nápady na stanoviště a pak případně vypomoci na samotné akci, což nám normálně nedělá problém. :)

Další body spolupráce už se odvíjeli od aktualit v DPM UL. Tak trochu jsme naznačili, že by krom výstražných hlášení v busech mohlo zaznít občas alespoň poděkování za poctivé cestování s DPM UL. Ale to hodláme propracovat až na dalším setkání, které by se mělo uskutečnit 27. 5. od 16:00, kde si, doufám, řekneme víc! :)

Po této schůzce a po odchodu pana Chlady už jsme si jen stihli nastínit, jak by se náš parlament mohl dál věnovat dopravě a tak trochu jsme upravili naše dvě nejlepší akce a pár jsme jich přidali, to je ale zatím TOP SECRET! :D Další aktivitou už byla jen vyčerpávající cesta domů. :)

Martin Votroubek